środa, 9 lutego 2011

NARZĘDZIA NIEZBĘDNE W BIŻUTERII

Profesjonaliści wiedzą, że bez odpowiedniego sprzętu dużo się nie zrobi.
Hobbyści też mają tego świadomość, ale początkujący hobbyści, próbujący tworzyć swoją pierwszą i niepowtarzalną biżuterię są uprzywilejowani i właśnie w tym miejscu mogą o tym przeczytać.
Przedstawię kilka podstawowych narzędzi niezbędnych dla Twórców biżuterii.
SZCZYPCE OBCINAKI BOCZNE
SZCZYPCE OBCINAKI - BOCZNE
Służą do obcinania lub przecinania wszelkich metalowych elementów biżuteryjnych m.in.: drutu, drutu z pamięcią czy szpilek.
Bardzo łatwe i wygodne w użyciu.
SZCZYPCE OKRĄGŁE
SZCZYPCE OKRĄGŁE
Szczypce z końcówkami w kształcie wydłużonych stożków służą do robienia oczek z drutu, do robienia oczek na szpilkach do kolczyków. Ponieważ zakończenia tych szczypcy nie mają jednakowej średnicy, możemy nimi robić oczka o różnej średnicy.
SZCZYPCE DŁUGIE
SZCZYPCE DŁUGIE
uniwersalne szczypce, którymi można nie tylko uciąć szpilki i drut biżuteryjny, ale dzięki wydłużonym i na zakończeniu wąskim końcówkom można precyzyjnie montować detale do całości wyrobu biżuteryjnego.
SZCZYPCE ZAKRZYWIONE
SZCZYPCE ZAKRZYWIONE
Niektórzy twierdzą że jest im wygodniej montować elementy biżuteryjne do całości wyrobu, ponieważ są zakrzywione. Wszystko zależy od stopnia trudności wykonywanej ozdoby.
SZCZYPCE ZAKRZYWIONE
Szczypcami zakrzywionymi wygodnie przekręca się założone kółeczka sprężynki do końcówek lub kolczyków.******************
Narzędzia do biżuterii najlepiej i najbezpieczniej jest przechowywać w skrzyneczce narzędziowej. Oczywiście nie wyobrażam sobie skrzyneczki z narzędziami, w której zabraknie nożyczek. Każde nożyczki, jakie macie w domowym gospodarstwie z pewnością się przydadzą, ale w biżuterii wskazane są nożyczki twarde, takie które przy cięciu grubego sznura, liny czy rzemienia nie będą się wyginać.
Jest to ważne dla naszego bezpieczeństwa, cienkie, wyginające się nożyczki mogą niespodziewanie pęknąć i poranić nasze dłonie, czego oczywiście nikomu nie życzę.
Przydatny będzie również nóż do tapet. Pomoże nam przeciąć linę lub nić jubilerską, albo odkroić nieporządany supeł, który właśnie zapłątał się na naszej lince lub sznurku.
Pamiętajmy o bezpieczeństwie i higienie pracy z narzędziami. Nigdy nie zostawiajmy ich bezpańsko w zasięgu ręki zwłaszcza małych dzieci.
Życzę miłej pracy używając narzędzi jubilerskich i pomysłowego wykorzystania narzędzi z gospodarstwa domowego do realizacji naszych pomysłów.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...