środa, 16 lutego 2011

GRA W KOLORY

Gra w kolory

Większość z nas poddaje się nowym trendom bez zastanowienia, wierząc w dobre intencje projektantów. A przecież sposób, w jaki komponujemy strój, a przede wszystkim, jak dobieramy kolory, jest ważnym elementem komunikacji międzyludzkiej.

Moda w tym sezonie bombarduje nas niesamowita mieszanką kolorów, niezwykłych kombinacji odcieni i barw. Większość z nas poddaje się nowym trendom bez zastanowienia, wierząc w dobre intencje projektantów. A przecież sposób, w jaki komponujemy strój, a przede wszystkim, jak dobieramy kolory, jest ważnym elementem komunikacji międzyludzkiej, w nim wyrażamy naszą osobowość, emocje i nastrój.

Dla przykładu dominacja koloru czerwonego w stroju świadczy o pewności siebie, aktywności i żywiołowości, natomiast czerwone dodatki na poziomie głowy, jak kolczyki, czy naszyjnik, informują o wysokim poziomie intelektualnym.

Z kolei kolor zielony, utożsamiany z naturą, przyrodą, sygnalizuje potrzebę wewnętrznej równowagi intelektualnej i duchowej, a żółte barwy świadczą o potrzebie kontaktu z ludźmi, ucieczce od samotności.

Osoby noszące ubrania w kolorze fioletowym to osoby uduchowione, poszukujące piękna, natomiast przewaga czerni w garderobie świadczy o tęsknocie za miłością, smutku, a także potrzebie koncentracji uwagi innych na sobie.

Warto więc pamiętać, że moda nie polega na ślepym kopiowaniu wystaw sklepowych, lecz na tworzeniu indywidualnych kompozycji,a poprzez świadomy dobór kolorów, możemy stworzyć wokół siebie osobliwą aurę oraz wykreować indywidualny, oryginalny styl.

o Autorze

Iza, właściciel Galerii Internetowej KuferArt, www.kuferart.plArtykuł pochodzi z serwisu Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...