środa, 16 lutego 2011

MĘSKA BIŻUTERIA

Męska biżuteria?

Większość z nas słysząc słowo biżuteria od razu wyobraża sobie piękne naszyjniki, kolczyki i bransolety zdobiące nadgarstki, szyje i uszy kobiet dla podkreślenia ich urody. Mimo że biżuteria tak mocno kojarzy się z kobietami nie tylko one lubią drogie i piękne ozdoby.

Mężczyźni zazwyczaj nie noszą żadnych dodatków, które nie mają praktycznego zastosowania. Jeżeli chcą w jakiś sposób stać się bardziej atrakcyjnymi dla Pań to inwestują w dodatki, które spełniają jakieś konkretne funkcje, a jednocześnie bardzo dobrze wyglądają. Jest to związane z powszechnym poglądem na to, że mężczyzna, który lubi ozdoby jest zniewieściały. Wyjątkiem od tej reguły są tylko amerykańscy raperzy, który uwielbiają obwieszać się złotem, noszą diamentowe kolczyki i pierścionki. Panowie, którym taki styl nie odpowiada, a chcą poprawić swoją aparycję ciekawymi dodatkami inwestują w spinki do koszul, krawaty i zegarki męskie.

Za pomocą takich dodatków mogą bowiem pokazać swój dobry smak i jednocześnie nie muszą obawiać się oskarżeń o przesadne dbanie o własny wygląd i upodobanie do błyskotek, które jest powszechnie traktowane jako typowa przypadłość kobiet. Oczywiście zastosowanie do tych dodatków określenia biżuteria nie oznacza, że na przykład zegarki przypominają zegarki damskie. Nie chodzi tutaj o obnoszenie się i nadmierną dekoracyjność tylko o użycie szlachetnych materiałów i dbałość o estetykę tych urządzeń. Tak samo jest w przypadku spinek i krawatów. Elegancki mężczyzna to ktoś kto potrafi dobrze dobrać dodatki, tak aby nie były one zbyt krzykliwe, a jednocześnie sprawiały, że będzie się on wyróżniał w towarzystwie. Nie jest to łatwe zadanie i nie każdy ma taki zmysł, żeby samemu sobie poradzić z tym wyzwaniem. Dlatego właśnie tak popularne ostatnimi czasy są usługi stylistów.

Jeżeli mamy problem z dobraniem odpowiednich dodatków i nie wiemy czy będą pasować do naszego ubiory wybrane przez nas własnoręcznie spinki, krawaty lub zegarki sklep, w którym je kupujemy powinien być pierwszym miejscem, w którym zasięgniemy rady. Profesjonalny sklep sprzedający drogie produkty powinien mieć wykwalifikowanych pracowników, którzy pomogą nam w wyborze odpowiednich akcesoriów, które będą pasowały do naszego sposobu ubierania się i stylu bycia. Jeżeli to nam nie wystarczy można też poszukać porad w Internecie, gdzie można znaleźć coraz więcej artykułów na temat męskiej mody i sposobów ubierania się.

o Autorze

HenrykArtykuł pochodzi z serwisu Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW

1 komentarz:

Anna Koczwara pisze...

W temacie męskich dodatków, odkryłam ostatnio świetną rzecz - woodworld.pl/15-drewniane-muchy. Już sama mucha jest ciekawa, a do tego jeszcze drewniana:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...