czwartek, 10 lutego 2011

COŚ Z NICZEGO BIZUTERIA HANDMADE

*COŚ Z NICZEGO - BIŻUTERIA HAND MADE*
To coś co stworzymy sami, to biżuteria poprawiająca nasze samopoczucie, a przez to stan psychofizyczny. Biżuteria wykonana z tego co mamy pod ręką lub z różności niekoniecznie do tego przeznaczonych.
TKANINY LNIANE, KORONKI, ELEMENTY DO BIŻUTERII
To ogromna frajda przygotować sobie miejsce na dużym stole, powyciągać ukryte przed kurzem i osobami postronnymi torby i pudełka ze skarbami: z koralikami, kawałkami koronek, skrawkami tkanin np: lnianych, elementami do biżuterii i puścić wodze fantazji...

Mogą z tego wyjść niesamowite rzeczy.
Ale też nie należy się zbytnio przejmować, jeśli nic z tego nie wyjdzie.
Ja jednak zakładam że wyjdzie.
SZMATKOWY NASZYJNIK
NASZYJNIK SZMATKOWY
Tak więc bierzemy odcinki sznurka bawełnianego o grubości 2mm, koraliki drewniane i szklane o otworkach, przez które można przepchnąć nasz sznurek, tniemy wyszukane tkaniny na kawałki o wielkości dowolnej, np: 3x4 cm i układamy wzór naszyjnika. Ułożenie naszyjnika to czynność, która pozwoli nam uzmysłowić sobie końcowy efekt. Kolorystykę pozostawiam do indywidualnego wyboru
SZMATKOWY NASZYJNIK
NASZYJNIK SZMATKOWY
Proszę pamiętać, że jest to przedsięwzięcie at hoc! i nie będziemy robić żadnych projektów, jak powinno się robić prawidłowo.
Wiążemy i przeplatamy i znowu wiążemy i przeplatamy, aż powstanie coś co przypominać będzie nasze zamyślone dzieło. Rodzaj supełków każdy wybiera sam wg uznania i zdolności.
Z jednej strony dowiązujemy karabińczyk, a z drugiej kółeczko. Po środku możemy dowiązać np: pomponik lub chwost, żeby coś się dyndało.
Oczywiście osoby bardziej wymagające użyją innych elementów i bardziej wyszukanych koralików, może użyją sznurka lnianego do wiązania, co jeszcze bardziej uatrakcyjni wygląd wyrobu.
Na koniec pokażę inny sposób wiązania i oplatania dobrze ułożonych kawałków lnu i koronek. Jest to gruby naszyjnik, który bardzo się Paniom podobał, dobrze się układa na szyi i efektownie prezentuje.
Proszę potraktować to jako inspirację i zachętę do wymyślania nowych wzorów, które będą tylko Wasze - jedyne i niepowtarzalne.
NASZYJNIK LNIANY GRUBY Z KORONKĄ
NASZYJNIK LNIANY GRUBY Z KORONKĄ

1 komentarz:

Anna Jońska pisze...

Bardzo fajny pomysł z tymi sznureczkami, skrawkami. Mi się bardzo podobają produkty na tej witrynie.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...