sobota, 19 lutego 2011

JAK ZROBIĆ CIEKAWE KOLCZYKI?

Autorem artykułu jest Ewa Wilczek

Jak zrobić ciekawe kolczyki?

Elementem wykończeniowym w naszej urodzie są kolczyki różnego rodzaju. Zakładamy je w zależności od koloru, humoru i stroju, który chcemy nałożyć. Kolczyki są przez cały czas na topie i nigdy nie nudzą się nam, kobietom. Jak zrobić samemu kolczyki, by zachwycały wszystkich dookoła? Może zaskoczyć kogoś prezentem? Spróbuj razem z instrukcją przedstawioną poniżej.


Na samym początku potrzebne będą nam materiały. Srebrne kapturki, które zasłonią niezbyt ładne wykończenie koralika przy dziurkach, dodatkowo wzbogacą go wizualnie i nadadzą szykowności. Dwie kulki w kolorze srebrnym. To kolejny element ozdobny. Konieczne są także specjalne szpilki o długości 10 cm (tylko od Ciebie zależy, jakie mają być długie). Oczywiście dwa koraliki w kształcie kulki albo inne. Bigle, na których zawiesisz swoje dzieło. Wszystkie te części można spokojnie kupić w pasmanteriach, sklepach ze sztuczną biżuterią albo na Allegro.
Potrzebne materiały.


Jeżeli mamy potrzebne akcesoria, możemy zabrać się do pracy. Weź dwie długie szpilki z drutu srebrnego (koniecznie muszą być zakończone łebkami) i włóż jeden kapturek tak, aby tworzył otwartą parasolkę. Dołącz do tego wybrany przez Ciebie koralik. Teraz na szpilce powinny znajdować się kapturek, koralik i znów kapturek srebrny. Z dwóch stron dziurki koraliki zostały sprytnie zasłonięte przez te kapturki.Na górę włóż po jednej kulce całej srebrnej. Koralik ozdobiony pięknie komponuje się z tym na górze. Prawie już mamy kolczyk w połowie zrobiony, ale teraz najtrudniejsze. Mianowicie trzeba szczypcami zagiąć na taką długość oczko, aby móc przypiąć bigle. Najlepiej odmierzyć sobie 0,5 cm na zagięcie.

Kolejny krok.

Przy sprawnym posługiwaniu się szczypcami nie będzie z tym problemu. Początkujący musi się trochę pomęczyć. Moja rada: należy trzymać szpilkę palcami w tym miejscu, do którego ma być zagięcie.

I następny

Po zrobieniu oczka dopinamy bigle. Oto prezentowane, gotowe kolczyki.Ewa Wilczek
http://www.zaradni.pl/porada/2893,jak_uczyc_sie_jezyka_w_domu_przy_komputerze

---

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org.

1 komentarz:

Monih pisze...

Piękne są twoje prace. Tutaj też mały poradnik www.open-youweb.com/jak-zrobic-kolczyki/

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...