poniedziałek, 21 lutego 2011

ZAPIĘCIA DO BROSZEK - BAZA BROSZKI

Dla lubieżniczek broszek, brosz, broszeczek, broch i tym podobnych własnoręcznie wykonanych.
Czyli ZAKRĘCONY PORADNIK dla fanek tych elementów zdobniczych, które w łatwy sposób można zmienić bez szkody dla garderoby lub tej części stroju, do której są przymocowane.

Na rynku elementów do biżuterii pojawia się coraz więcej różnorodnych propozycji stanowiących bazę broszki. Są to elementy coraz bardziej wyszukane i lepiej spełniające nasze oczekiwania.

Przy wyborze podstawy broszki należy zwrócić uwagę na wielkość elementów zdobniczych, materiał z którego chcemy wykonać tę przypinaną ozdobę, jego wiotkość i ciężar.

BROSZKA KWIAT SZAFIRU

Do materiałów lekkich i wiotkich /tiul, tafta, szermeza/ oraz do filcowych płaszczyznowych broszek proponuję podstawę broszki - zapięcie z talerzykiem.
Do broszek dużych i okazałych zastosujemy zapięcia do broszek z talerzykiem dużym o wielkości około 30 mm.

ZAPIĘCIA DO BROSZEK Z DUŻYM TALERZYKIEM

Przy broszkach małych, bardzo delikatnych, zastosujemy zapięcia do broszek z małym talerzykiem o wielkości około 20 mm.

ZAPIĘCIA DO BROSZEK Z MAŁYM TALERZYKIEM

Aby zamocować nasze zdobienia do talerzyka musimy nasze elementy przykleić.
Do klejenia użyjemy kleju nietoksycznego HI-TACK lub MAGIC, albo kleju dwuskładnikowego przeźroczystego jak: Poxipol lub UHU.

Do zamocowania broszek bardziej sztywnych lub małych filcowych, możemy użyć zapięć prostych. Charakterystyczną cechą tych zapięć są dziurki, do których przyszywamy nasze elementy - min. dwie dziurki do trzech w większych zapięciach.
Jest kilka wilekości prostych zapięć do broszek.
Dla małych - użyjemy małych zapięć około 15 mm.

ZAPIĘCIA DO BROSZEK PROSTE MAŁE

Chcąc przymocować zapięcie do większych sztywniejszych broszek, dających się przyszyć - wykorzystamy zapięcia do broszek duże proste, gdzie poprzez dziurki w blaszce, używając igły z mocną nitką, przyszyjemy elementy zdobnicze do podstawy. Wielkość tych zapięć to około 30 mm.

ZAPIĘCIA DO BROSZEK DUŻE PROSTE

Podstawa broszki - ta najprostsza, ma zapięcia w postaci ostrego drutu, blokowanego zagiętą blaszką. Te są najpewniejsze.
Są również dostępne zapięcia z blokadą, czyli z elementem, który po przypięciu broszki zostaje przesunięty lub przekręcony, celem zabezpieczenia.
Prpopnuję dokonywać wyborów właściwych zapięć dostosowanych do wielkości, trwałości i bezpieczeństwa. Wtedy będziemy mogły długo cieszyć się naszymi ozdobami własnoręcznie wykonanymi.
BROSZKA FILCOWY LIŚĆ

4 komentarze:

Kasia Gie pisze...

a jak się nazywają te tależyki z tym że mające i agrafkę i spinkę (mam na myśli mniej więcej taką spinkę: http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://cokupic.pl/i/c_big1815571.jpg&imgrefurl=http://cokupic.pl/produkt/666-spinka-do-wlosow-CZARNY-MAT-NKO-1117&usg=__3ligE27decBF4kU82BW9JkSB4CY=&h=363&w=567&sz=39&hl=pl&start=49&zoom=1&tbnid=skyC5LHUJ_KnjM:&tbnh=130&tbnw=203&ei=Ul7aTcnyNI_qOY-6gOMP&prev=/search%3Fq%3Dspinki%2Bdo%2Bw%25C5%2582os%25C3%25B3w%26um%3D1%26hl%3Dpl%26biw%3D1280%26bih%3D825%26tbm%3Disch0%2C1254&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=269&vpy=546&dur=220&hovh=130&hovw=203&tx=122&ty=132&sqi=2&page=3&ndsp=23&ved=1t:429,r:13,s:49&biw=1280&bih=825

Asiek =} pisze...

FANTASTYCZNY BLOG!!!!
Bardzo konkretne wskazówki i opisy. Dziękuję =}
Pozdrawiam cieplutko ;}

Monika Zawadzka pisze...

Bardzo lubię broszki, które moim zdaniem są jednym z ładniejszych elementów jeśli chodzi o biżuterię damską. Zresztą sama również chętnie robię własnoręcznie takie rzeczy. Fajne materiały zamawiam od https://pl.silvexcraft.eu/ i wszystko powoli sobie składam.

Sparkly pisze...

Broszki zajmują wyjątkowe miejsce wśród biżuterii. Uwielbia je np. królowa Elżbieta. Ciekawe formy są na https://esclusiva.pl/broszki . Stają się coraz bardziej modne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...