piątek, 18 marca 2011
SZNURKI, LINY, PLECIONKI LNIANE NATURALNE NIEBARWIONE
Początki włókien lnianych datujemy na około 7500 p.n.e.
Początkowo używano pojedyńczych włókien, potem robiono sznurki i używano ich do wiązania, potem do zszywania ubiorów, do szycia ekwipunku.
W starożytnym Egipcie tkano len i wykorzystywano już tkaninę lnianą.
Zalety włókien lnianych sprawiły że jego wartość jest niezwykle cenna.
Len jest bardzo trwały i mocny.
W miarę jak używamy lnu, narażamy go na działanie czynników zewnętrznych, na pranie, suszenie, gniecienie, wszystkie te czynniki powodują, że staje się on bardziej szlachetny i jeszcze bardziej mocny.
Można powiedzieć, że LEN jest surowcem trochę dziwnym, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, ponieważ im bardziej go męczymy, tym jest on jeszcze piękniejszy trwalszy.
Co więcej kolor naturalny sznurków często różni się od siebie, jest bardziej szary lub bardziej beżowy, jaśniejszy lub ciemniejszy.
Wynika to stąd, że len rósł w miejscu bardzo nasłonecznionym i był bardziej wypalony słońcem co uczyniło go jaśniejszym. Ciemniejszy zaś byłmniej narażony na działanie słońca.
Kiedyś ludzie korzystali z pojedyńczych włókien lnu, potem robili z nich sznurki i liny. Pozostało to do dzisiaj, ale oprócz tego mamy jeszcze coś dla artystów plecione liny lniane.
Przedstawię teraz kilka propozycji lin lnianych, sznurków lnianych, plecionek lnianych dostępnych w Galerii Kuferek Myszki i w Sklepie Kuferek Myszki na Allegro.
SZNUREK LNIANY NATURALNY W MOTKACH
SZNUREK LNIANY NATUR SZPULA SZAROBURY GŁADKI NABŁYSZCZANY.
SZNUREK LNIANY NATUR LEKKO NABŁYSZCZANY MECHATY.
LINA LNIANA NATURALNA SKRĘCANA CIENKA.
LINA LNIANA NATURALNA SKRĘCANA GRUBA MATOWA.
LINA LNIANA NTURALNA SKRĘCANA GRUBA Z POŁYSKIEM.
LINA LNIANA PLECIONA NATURALNA CIENKA.
LINA LNIANA PLECIONA NATURALNA GRUBA.
I mamy wyjaśnienie dotyczące nie tylko rodzaju, ale i grubości.
Liny lniane i plecione są dostępne o średnicy od 3mm do 12mm.
Sznurki lniane występują o średnicy od 0,5mm do 1,5mm a nawet więcej.
Myślę, że przyjemnie jest mieć informacje o różnorodności tak modnych od wielu lat półproduktów z których możemy wiele wyczarować.
Dla mnie jest ogromną frajdą móc nie tylko zrobić biżuterię z lnianych półproduktów, ale móc zaoferować innym twórcom bogaty wybór lin, sznurków i plecionek lnianych.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz